Online sekce
248
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-248,cabin-core-1.0.2,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Online sekce

VIDEA

Ne každý má v okolí vhodné aktivity pro cvičení těla a mysli nebo není v jeho silách dorazit až na místo. Právě proto jsme vytvořili online sekci, kde najdete videa, audio nahrávky, články a testy kognitivních funkcí a paměti.

Prán sanchalan kriya

Techniky prohřátí a rozhýbání kloubů celého těla, uvolňují velké množství energie a jsou praktikovatelné i pro ležáky. Aby klouby byly zdravé a vyživené je třeba s nimi hýbat ve všech směrech pohybu. A zvlášť ve starším věku je třeba se zaměřit především na chodidla a ruce, kde postupem času ztrácíme cit. Doporučujeme cvičit minimálně 2-3x týdně. Cvičení nemá kontraindikaci.

PŘEHRÁT VIDEO

Jóga pro seniory

V průběhu věku získává pohyb větší a větší důležitost. Jak se hýbat tak, abychom měli tělo dostatečně silné, pružné a funkční? V krátkém videu se zakladatelkou nadace Seniorem s radostí se na to společně podíváme.

PŘEHRÁT VIDEO

Jóga pro seniory II

Ve vyšším věku je třeba cvičit často a zdravě. Jak na to se podíváme s lékařkou Terezou Kertesz ve videu Jóga pro seniory II.

PŘEHRÁT VIDEO

Jóga nidra

Jóga nidra, neboli jógový spánek je metoda navozující kompletní fyzické, mentální a duševní uvolnění. Skrze rotaci pozornosti, vizualizaci a další techniky se dostáváme do stavu hlubokého spánku. V průběhu této fáze dochází díky výraznému snížení propojení smyslové soustavy s mozkovou kůrou k hloubkové regeneraci na všech úrovních těla.

PŘEHRÁT VIDEO

Meditace

Nepřerušenou koncentrací docházíme do stavu meditace. Pravidelná meditace nám pomáhá najít klid. Působí proti stresu, úzkostem a pomáhá nám soustředit pozornost do přítomného okamžiku.

PŘEHRÁT VIDEO

Cvičení mysli

Kromě těla je třeba trénovat i naší mysl. S psycholožkou a kočkou Hanou Mezerovou si vyzkoušíte několik základních technik, aplikovatelných kdykoliv si vzpomenete.

PŘEHRÁT VIDEO